Raif Dinçkök Kültür Merkezi
(RDKM)

2008-2011 yılları arasında Akkök Şirketler Grubu tarafından Yalova Merkez'de yaptırılan Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nin kaba inşaat ve çelik konstrüksiyon işleri firmamız tarafından projelerine uygun şekilde yapılmıştır. Bina toplamda 4 bloktan oluşmaktadır.

Yapı içinde yer alan kitleler, farklı işlevlere göre ve tam kendilerine gereken ölçülerde biçimlenir. Farklı kotlarda bağlantı noktaları oluşturan bu kitleleri birbirine bağlayan ‘gezinti rampası’, ziyaretçinin gündelik hayatını bir nebze renklendirmeyi dener.

Gezinti rampasının, Yalovalı’nın serbestçe girebileceği, iç kitlelerin yüzeylerinde yer alan ve her 3 ayda bir değişen ‘dijital medya sergileri’ni farklı kotlarda bulunan müze ve yerleştirmeleri izleyebileceği, kafe ve lokanta işlevlerinden yararlanacağı bir ‘iç sokak’ olarak kentin sosyal hayatına girmesi beklenir.

Yapı, tıpkı bulunduğu coğrafyada inşa edilen eski köşkler gibi suyun üzerine inşa edilir. Su şehri Yalova’da, kültür merkezinin kullanıcıları hem dış hem de iç alanda suyun serinletici etkisinden yararlanır.

Proje Detayları

Benzer Projelerimiz

Nasıl yardımcı olabiliriz?

Proje teklifi almak, iş başvurusunda bulunmak, veya sadece 'Merhaba!' demek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLETİŞİME GEÇ